Jysk / Fynsk Mesterskab

søndag den 29.03.2015

Viborg 95/5 – Herning 99/2

Skanderborg 98/5 – Odense 67/5

Viborg 82/5 – Odense 138/4

Herning 111/4 – Skanderborg 121/4

 Odense 57/5 – Herning 63/0

 Viborg 99/4 – Skanderborg 119/5

 

 

 

 

 

 

 

 

Semifinale 1

 

Hold: nr 1 og nr 2 senior A

Nr. 2. senior C

Dato

Sted

 deltagere

Turneringsplan

7. marts

Herning Holing Center

Herning 2

Viborg

Horsens

 Herning 73/0  – Viborg 70/5

 Horsens 50/5 – Viborg 51/0

 Horsens 46/5 – Herning 51/0

 Viborg 99/5  – Herning 96/5

 Viborg 136/4 – Horsens 58/5

 Herning 112/5 – Horsens 113/4

Viborg og Herning går videre til det jyske mesterskab søndag den 29. marts i Herning

Semifinale 2

 

Senior C

Hold: nr 1 og nr 2 senior B

Nr. 1. senior C

Dato

Sted

 deltagere

Turneringsplan

15. marts

Hunderup skolen

Solfaldsvej 11

5000 Odense

 Skanderborg

Nr. 1 gruppe B

Nr. 2 gruppe B

Odense – Sønderborg, Odense vandt

Skanderborg – Sønderborg, Skanderborg vandt

Skanderborg – Odense, Skanderborg vandt

Odense – Sønderborg Odense vandt

 Skanderborg – Sønderborg Skanderborg vandt

 Skanderborg – Odense

Skanderborg  og Odense går videre til det jyske mesterskab søndag den 29. marts i Herning

 

 

 

 

 

Senior A

Viborg, Herning 1, Herning 2, Kolding

       

14. December

Herning

Holing Sports Center

Mulithallen bane 3

 

Kl. 10 Herning1 69/5 – Herning2 72/1

Kl. 11 Kolding91/5 – Viborg118/4

Kl. 12 Herning1 88/5 – Kolding 80/5

Kl. 13 Herning2 91/5 – Viborg 109/5

Kl. 14 Kolding108/5 – Herning2 110/4

Kl. 15 Herning1 104/5 – Viborg 105/0

31. januar

Viborg  

Kl. 10 Herning 195/5 – Viborg 97/1

Kl. 11 Kolding 95/5 –Herning 2 74/5

Kl. 12 Herning 1 57/5 – Kolding 154/5

Kl. 13 Herning 2 101/1 – Viborg 98/5

Kl. 14 Herning 1 94/5 –Herning 2 98/0

Kl. 15 Kolding 129/4 – Viborg 43/5

7. februar

Kolding

 

Kl. 10 Herning 1 75/5 – Kolding 135/2

Kl. 11 Herning 2 93/3 – Viborg 92/4

Kl. 12 Herning 1 50/1 – Herning2 46/5

Kl. 13 Kolding 39/1 – Viborg 36/5

Kl. 14 Herning 1 81/5 – Viborg 99/5

Kl. 15 Kolding 87/5 – Herning 2 94/2

       

 14. februar

 Herning

Holing Sports Center

Mulithallen bane 3

 

 Kl. 10 Herning1 60/5 – Herning2 61/0

Kl. 11 Kolding 76/5 – Viborg 46/5

Kl. 12 Herning1 102/4 – Kolding 100/4

Kl. 13 Herning2 115/5 – Viborg 130/4

Kl. 14 Kolding 24/5 – Herning2 29/2

Kl. 15 Herning1 100/5 – Viborg 101/4

Stilling

 

NR.

Hold

kampe

vundet

tabt

points

Points scoret

Fald af gærder

 

Points

 imod

Gærder taget

NRR

1

Herning2  12 8 4 16 984 33   1016 51  

2

Viborg  12 7 5 14 1074 47   1115 49  

3

Kolding    12 6 6 12 1118 51   872 51  

4

Herning1  12 3 9 6 975 55   1148 32  

5

                     
                             

Nr. Herning 2 og Viborg går videre til semifinaler I Herning søndag den 7. marts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senior B

Hold: Kerteminde,  Sønderborg, Odense

Dato

Sted

 

turneringsplan

14. December

Esbjerg

Blåbjerggaardskolen

 

AFLYST

 

Kl 10 Esbjerg – Sønderborg

Kl. 11 Odense – Kerteminde

Kl. 12. Esbjerg – Odense

Kl. 13 Sønderborg – Kerteminde

Kl. 14 Odense – Sønderborg

Kl. 15 Esbjerg – Kerteminde

22. februar

Kerteminde

 

 

Odense 107 – 1 – Kerteminde109-5

Odense 127 – 3 – Sønderborg 102 – 5

Kerteminde 66 – 3 – Sønderborg 63 – 5

Odense 151 – 3 – Kerteminde 81 – 5

Odense 126 – 4 – Sønderborg 128 – 5

Sønderborg 89 – 5 – Kerteminde 97 – 3

1 marts

Kerteminde

 

Munkebohallen Mosevangen

5330 Munkebo

 

 

Odense 42/0 – Kerteminde 39/ 5 

Odense 96/3 – Sønderborg 93/5

Sønderborg 74/3 – Kerteminde 73/4

Odense 96/2 – Sønderborg 93/5

Odense – Kerteminde resultat mangler

Sønderborg – Kerteminde resultat mangler

 

14.marts

Odense

 

Kl 10 Odense – Kerteminde

Kl. 11 Kerteminde – Sønderborg

Kl. 12. Sønderborg – Odense

Kl. 13 Odense – Kerteminde            

Kl. 14 Sønderborg – Kerteminde

Kl. 15 Odense – Sønderborg

Stilling

NR.

Hold

kampe

vundet

tabt

points

Points scoret

Fald af gærder

Points

 imod

Gærder taget

NRR

1

 Odense  7  5  2  10  745  16  645  35  

2

 Kerteminde  6  3  3  6  465  25  526  17  

3

 Sønderborg  7  2  5  4  642  33  681  22  

4

                   
                           

Nr. 1. og nr. 2  går videre til semifinaler I Esbjerg søndag den 15. marts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senior C

Hold: Horsens, Skanderborg, Århus

Dato

Sted

 

Turneringsplan

14. December

Horsens

Bankagerhallen

 

Kl. 10 Horsens68/5 – Skanderborg132/5

Kl. 11 Skanderborg138/4 – Århus52/5

Kl. 12 Horsens46/5 – Århus47/1

Kl. 13 Horsens109/5 – Skanderborg167/4

Kl. 14 Skanderborg149/3 – Århus124/5

Kl. 15 Horsens119/3 – Århus116/4

4. Januar

Horsens

Torstedhallen

 

Kl. 10 Horsens160/3 – Århus116/5

Kl. 11 Skanderborg142/5 – Århus73/5

Kl. 12 Horsens77/0 – Skanderborg75/5

Kl. 13 Horsens164/2 – Århus87/5

Kl. 14 Skanderborg135/4 – Århus137/4

Kl. 15 Horsens149/3 – Skanderborg71/5

8. februar

Horsens

Dagnæshallen

 

Kl. 10 Horsens118/5 – Skanderborg125/4

Kl. 11 Skanderborg170/2 – Århus53/5

Kl. 12 Horsens164/4 – Århus120/5

Kl. 13 Horsens120/5 – Skanderborg180/3

Kl. 14 Skanderborg126/5 – Århus129/4

Kl. 15 Horsens118/5 – Århus45/5

28. februar

Horsens

Torsted hallen

 

Kl. 10 Horsens 2 – Århus 0

Kl. 11 Skanderborg 2 – Århus 0

Kl. 12 Horsens 0 – Skanderborg 2

Kl. 13 Horsens 2 – Århus 0

Kl. 14 Skanderborg 2 – Århus 0

Kl. 15 Horsens 0 – Skanderborg 2

Stilling

NR.

Hold

kampe

vundet

tabt

points

Points scoret

Fald af gærder

Points

 imod

Gærder taget

NRR

1

 Skanderborg  16  12 4 22  1610 49 1206 51  

2

 Horsens  16  9  7  18  1412  45  1281  37  

3

 Århus  16  3  13  6  1097  53  1631  46  
                           

Skanderborg  går videre til semifinaler I Esbjerg søndag den 15. marts

Horsens  går videre til semifinaler I Herning søndag den 7. marts