Indendørs turnering Vest

Miniput

Hold: Horsens, Fredericia, Sønderborg, Husum

alle klubber kan deltage

dato

sted

 

7. december

Husum,

Husum Danske Skole

Klaus Groth str. 45, 25813 Husum

 

14.februar                                        

Horsens

Dagnæshallen

 

21. ferbuar flyttet til den 28.02.

Fredericia

Fredericia Gymnasium

Nørrebrogade88

7000 Fredericia

 

8. marts

Kerteminde

Kerteminde Idrætscenter

Enggade 19

5300 Kerteminde

DM hold fra øst og vest

 

 

Lilleput

Hold: Horsens, Skanderborg, Husum

 

sted

 

16. november

Husum

Husum Danske Skole

Klaus Groth str. 45, 25813 Husum

 

 

Kl. 10  Husum – Horsens

Kl. 11 Skanderborg  – Horsens

Kl. 12 Husum115/3 – Skanderborg 23/6

Kl. 13  Husum – Horsens

Kl. 14 Skanderborg – Horsens

Kl. 15 Husum 120/3 – Skanderborg 21/6

3. januar

Horsens

Bankagerhallen

Kl. 10  Skanderborg – Horsens

Kl. 11 Husum – Skanderborg

Kl. 12 Husum –Horsens

Kl. 13  Skanderborg – Horsens

Kl. 14 Skanderborg – Husum

Kl. 15 Husum – Horsens

24. Januar

Husum

Husum Danske Skole

Klaus Groth str. 45, 25813 Husum

Kl. 10  Husum – Skanderborg

Kl. 11 Skanderborg – Horsens

Kl. 12 Husum –Horsens

Kl. 13  Husum – Skanderborg               

Kl. 14 Skanderborg – Horsens

Kl. 15 Husum – Horsens

15. februar

Horsens

Dagnæshallen

Kl. 10  Skanderborg – Horsens

Kl. 11 Husum – Skanderborg

Kl. 12 Husum –Horsens

Kl. 13  Skanderborg – Horsens

Kl. 14 Skanderborg – Husum               

Kl. 15 Husum – Horsens

Stilling

NR.

Hold

kampe

vundet

tabt

points

Points scoret

Fald af gærder

Points

 imod

Gærder taget

NRR

1

 Husum  2  2  0  4  235  6  44  14  

2

 Skanderborg  2  0  2  0  44  14  235  6  

3

 Horsens                  
                         

DM finalen spilles lørdag den 28. marts i Herning

 

 

Drenge:

Hold: Horsens, Herning,Skanderborg,  Husum

29. November

Herning

Holing Sports Center

Mulithallen bane 3

 

Skanderborg meldte afbud

Kl. 10 Herning VUK – Skanderborg

Kl. 11. Husum 98/3 – Horsens 116/3

Kl. 12 Herning 152/3 – Husum 74/5

Kl. 13. Horsens VUK – Skanderborg

Kl. 14 Husum VUK – Skanderborg

Kl. 15 Herning 26/5 – Horsens 72/5

VUK: vundet uden kamp

7. December

Horsens

Bankagerhallen

Kl.10Horsens114/5-Skanderborg115/3

Kl. 11. Husum53/5 –Herning75/5

Kl. 12 Horsens61/5 – Husum65/0

Kl. 13.Herning31/1 –Skanderborg29/5

Kl. 14 Husum59/1 – Skanderborg57/5

Kl. 15 Herning127/5 – Horsens58/5

20. December

Husum

Husum Danske Skole

Klaus Groth str. 45, 25813 Husum

 Horsens 26/5 – Husum 28/1

Skanderborg 40/5 –Herning 83/5

Herning 67/1 – Horsens 64/5

Husum 64/2 – Skanderborg 62/5

Skanderborg 69/5 – Horsens 70/3

Husum 50/5 – Herning 53/1

22. februar

Vær opmærksom på at turneringskampene til dette stævne blev ændret.

Horsens

Bankagerhallen

Horsens – Skanderborg

Skanderborg 68/5–Herning 71/5

Husum 63/0 – Skanderborg 61/5

Horsens 49/5 – Herning 102/5

Husum 88/4 – Herning 85/5

Husum 101/2 – Horsens 100/5

7. marts

Husum

Husum Danske Skole

Klaus Groth str. 45, 25813 Husum

Kl. 10 Skanderborg – Husum

Kl. 11. Horsens –Herning

Kl. 12  Herning – Husum

Kl. 13. Horsens – Skanderborg

Kl. 14  Herning – Skanderborg

Kl. 15  Husum –Horsens

22. marts

Herning

Holing Sports Center

Mulithallen bane 3

Kl. 10 Herning – Skanderborg

Kl. 11. Husum – Horsens                   

Kl. 12 Herning – Husum

Kl. 13. Horsens – Skanderborg

Kl. 14 Husum – Skanderborg

Kl. 15 Herning – Horsens

Stilling

NR.

Hold

kampe

vundet

tabt

points

Points scoret

Fald af gærder

Points

 imod

Gærder taget

NRR

1

 Herning  12  10  2  20 872  41  645  54  

2

 Husum  12  8  4  16  734  28  848  47  

3

 Horsens  12  5  7  10  842  50  899  33  

4

 Skanderborg  12  1  11  2  602  41  667  26  
                         

DM finalen spilles lørdag den 28. marts i Herning

 

 

 

Junior

Hold: Herning, Esbjerg, Horsens

23. November

Esbjerg

Rørkjærskolen

Kl. 10 Esbjerg – Herning

Kl. 11 Herning – Horsens

Kl. 12 Esbjerg – Horsens

Kl. 13 Esbjerg – Herning

Kl. 14 Herning – Horsens

Kl. 15 Esbjerg – Horsens

6. December

Herning

Holing Sports Center

Mulithallen bane 3

Kl. 10 Esbjerg35/5 – Herning37/1

Kl. 11 Herning38/5 – Horsens40/3

Kl. 12 Esbjerg70/5 – Horsens72/3

Kl. 13 Esbjerg72/5 – Herning74/0

Kl. 14 Herning110/5 – Horsens118/4

Kl. 15 Esbjerg54/5 – Horsens120/2

21. december

Horsens

Torstedhallen

Kl. 10 Horsens – Herning

Kl. 11 Esbjerg – Herning

Kl. 12 Esbjerg – Horsens

Kl. 13 Horsens – Herning

Kl. 14 Esbjerg – Herning

Kl. 15 Esbjerg – Horsens

11. januar

Horsens

Dagnæshallen

Kl. 10 Esbjerg – Horsens

Kl. 11 Esbjerg – Herning

Kl. 12 Herning – Horsens

Kl. 13 Esbjerg – Horsens

Kl. 14 Esbjerg – Herning

Kl. 15 Herning – Horsens

25. januar

Esbjerg

Rørkjærskolen

Kl. 10 Esbjerg – Horsens

Kl. 11 Herning – Horsens

Kl. 12 Esbjerg – Herning

Kl. 13 Esbjerg – Horsens

Kl. 14 Herning – Horsens

Kl. 15 Esbjerg – Herning

1         Marts

Herning

Holing Sports Center

Mulithallen bane 3

Kl. 10 Horsens – Herning

Kl. 11 Esbjerg – Horsens

Kl. 12 Esbjerg – Herning

Kl. 13 Horsens – Herning

Kl. 14 Esbjerg – Horsens

Kl. 15 Esbjerg – Herning

Stilling

NR.

Hold

kampe

vundet

tabt

points

Points scoret

Fald af gærder

Points

 imod

Gærder taget

NRR

1

 Horsens 4  4 0 8 350  12  272  20  

2

 Herning  4  2  2  4  259  11  265  17  

3

 Esbjerg  4  0  4  0  231  20  303  6  
                         

DM finalen spilles lørdag den 28. marts i Herning