dcfs hjemmeside

indendørs ungdomsturneringen i vest

 

Miniput:

 21. November i Husum

13. december i Esbjerg, Esbjerg, Vitaskolen, V. Gjesingvej 28, 6715 Esbjerg N

6. februar i Husum

27. februar i Fredericia

26. marts i Kerteminde DM stævne

Alle miniputstævner starter kl. 11

Der vil blive sendt en mail til alle klubber mht. tilmelding mindst 1 uge før stævnet

Klubber fra øst er velkommen at deltage i miniputstævner

 

Lilleput / Drenge:

19. december i Husum

Lilleput:

Kl. 10 Husum – Horsens

Kl. 11 Horsens – Skanderborg

Kl. 12 Husum – Skanderborg

Drenge:

Kl. 13 Husum – Horsens

Kl. 14 Horsens – Skanderborg

Kl. 15 Husum – Skanderborg

 

13. februar i Skanderborg, 

Højvangens torv 6 8660 Skanderborg.

Lilleput:

Kl. 10 Skanderborg – Horsens

Kl. 11 Horsens – Husum

Kl. 12 Husum – Skanderborg

Drenge:

Kl. 13 Husum – Horsens

Kl. 14 Husum – Skanderborg

Kl. 15 Horsens – Skanderborg

 

20. februar i Horsens, Bankagerhallen

Lilleput:

Kl. 10 Skanderborg – Horsens

Kl. 11 Horsens – Husum

Kl. 12 Husum – Skanderborg

Drenge:

Kl. 13 Husum – Horsens

Kl. 14 Husum – Skanderborg

Kl. 15 Horsens – Skanderborg

 

5. marts i Husum

Lilleput:

Kl. 10 Husum – Horsens

Kl. 11 Horsens – Skanderborg

Kl. 12 Husum – Skanderborg

Drenge:

Kl. 13 Husum – Horsens

Kl. 14 Horsens – Skanderborg

Kl. 15 Husum – Skanderborg

Junior:

5. december i Husum

Spillested : Husum

Kl. 10 Husum – Skanderborg

Kl. 11 Horsens – Herning

Kl. 12 Husum – Horsens

Kl. 13 Skanderborg – Herning

Kl. 14 Horsens – Skanderborg

Kl. 15 Husum – Herning

 

 

13. december i Horsens, Bankagerhallen

Kl. 10 Skanderborg – Horsens

Kl. 11 Herning –Husum

Kl. 12 Husum – Horsens

Kl. 13 Herning – Skanderborg

Kl. 14 Skanderborg –Husum

Kl. 15 Herning – Horsens

 

24. januar i Herning

Kl. 10 Herning – Horsens

Kl. 11 Skanderborg–Husum

Kl. 12 Husum – Herning

Kl. 13 Horsens – Skanderborg

Kl. 14 Horsens –Husum

Kl. 15 Herning – Skanderborg

 

14. februar i Horsens, Bankagerhallen

Kl. 10 Skanderborg – Horsens

Kl. 11 Herning –Husum

Kl. 12 Husum – Horsens

Kl. 13 Herning – Skanderborg

Kl. 14 Skanderborg –Husum

Kl. 15 Herning – Horsens

 

13. marts i Husum

Kl. 10 Husum – Skanderborg

Kl. 11 Horsens – Herning

Kl. 12 Husum – Horsens

Kl. 13 Skanderborg – Herning

Kl. 14 Horsens – Skanderborg

Kl. 15 Husum – Herning

 

Den 19. marts spilles DM finaler i Ishøj for lilleputter/drenge/junior